Aleją Gwiazd

Jeżeli poszukujemy wielkiego świata i gwiazd, to raczej zawsze kierujemy się w stronę stolicy Polski. Jednak to właśnie paradoksalnie w niewielkim miasteczku, jakim są Międzyzdroje mieści się Aleja Gwiazd niczym w Hollywood. Promenada gwiazd jest jedną z największych i najbardziej nośnych atrakcji miasta. To liczące zaledwie 6 tysięcy mieszkańców miasto odwiedziło bardzo dużo gwiazd, a każdy hotel czy nocleg Międzyzdrojów ma w swojej historii wizytę sławnego aktora czy piosenkarza.

Jaka jest przyczyna takiej popularności tej miejscowości? Od dwudziestu lat jest tutaj organizowany Festiwal Gwiazd, a każda z nich zostawia odcisk swojej dłoni na promenadzie. Wiadomym jest, że piosenkarze przyjeżdżają tu na koncerty, natomiast aktorzy odwiedzają tutejsze pokazy filmowe oraz sztuki teatralne. Dodatkowo zaszczycają swoją obecnością imprezy związane z pokazami fotografii, obrazów, a nawet spotkań literackich i premier książek czy albumów muzycznych. Obecnie na Alei Gwiazd jest już ponad sto odcisków najsławniejszych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej i filmowej. W każdej chwili na odcisku możemy położyć swoją słoń i w jakiś sposób poczuć kontakt ze swoim idolem, którego nie mamy szans widzieć na co dzień. Mamy tutaj również pewien miernik popularności, ponieważ odciski wykonane są z materiałów, które wraz z częstym przymierzaniem, bardziej się błyszczą i nie matowieją. Dlatego też im ktoś jest bardziej popularny, tym jego odcisk jest bardziej widoczny.

Festiwal Gwiazd w swoich pozytywnych skutkach przerósł nawet bazę noclegową Międzyzdrojów oraz całą infrastrukturę. Niestety, miasto nie jest duże, dlatego powierzchniowo i organizacyjnie nie jest w stanie pomieścić tysięcy przyjeżdżających tu fanów i turystów. Festiwal został więc przeniesiony do innego miasta. Aleja Gwiazd jednak pozostała. Jest dowodem na to, że to właśnie tu wszystko miało początek i tu rodziła się historia muzycznej i artystycznej strony miasta. 

PRZYDATNE ODNOŚNIKI

  • Chałupy
  • Darłówko
  • Międzyzdroje