Co warto robić w Chałupach?

Chałupy to jedna z najpiękniejszych miejscowości na Półwyspie Helskim. Wjeżdżając od strony lądu w pierwszej kolejności wjedziemy właśnie do Chałup. I wiele osób nie ma już ochoty stamtąd w ogóle wyjeżdżać. Nic dziwnego - są pięknie położone, a przy tym mają bardzo wiele do zaoferowania turystom. Uwagę zwraca z pewnością długa, piaszczysta plaża. Nawet w pełni sezonu nie powinno być tam zbyt głośno i hałaśliwie, a to naprawdę ważne. Jeśli znudzi nam się leniwy wakacyjny wypoczynek, możemy wybrać się do pobliskiego fokarium na Helu albo Muzeum Ziemi Kaszubskiej w Jastarni. Wszędzie z łatwością dojedziemy samochodem, pociągiem lub rowerem. W okolicy wycieczki rowerowe są bardzo popularne, dlatego nie brakuje wypożyczalni sprzętu. Warto choć raz skorzystać z ich oferty i zwiedzić Półwysep Helski na dwóch kółkach.

Chałupy to także miejscowość rybacka. Znajdziemy tam dwie działające przystanie rybackie - Chałupy I i Chałupy II. Rok w rok w lipcu w miejscowości odbywa się impreza rybacka "Kaszubskie łodzie pod Żaglami".
Chałupy leżą między otwartymi wodami Morza Bałtyckiego, a Zatoką Pucką. Jej wody stwarzają świetne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych. Szczególnie często można tam spotkać amatorów windsurfingu i kitesurfingu. Wielu z nich uważa, że Chałupy to najlepsze miejsce do uprawiania tego typu sportów w całej Europie. Chętnych do sprawdzenia tej teorii nie brakuje.

Nic dziwnego, że baza noclegowa Chałup w dużej mierze jest nastawiona na turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Przeważają kempingi wynajmujące przyczepy, a i miejsc do rozbicia nie brakuje. Jeśli ktoś w czasie wakacyjnego wypoczynku oczekuje nieco bardziej komfortowych warunków, również nie powinien mieć większych trudności ze znalezieniem odpowiedniej kwatery. Najłatwiej poszukać jej przez internet. W rezultacie, otrzymamy całe mnóstwo ofert, które są w stanie zaspokoić nawet najbardziej zróżnicowane wymagania.
Jeśli chcemy spędzić urlop w Chałupach, warto zarezerwować nocleg odpowiednio wcześnie. Z roku na rok Chałupy cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów, a to przekłada się na trudności z rezerwacją noclegu w pełni sezonu. Mimo wszystko warto - atrakcje Chałup z pewnością nam to wynagrodzą.

PRZYDATNE ODNOŚNIKI

  • Chałupy
  • Darłówko
  • Międzyzdroje