Czar nadmorskiego Darłówka

Co warto zobaczyć w Darłówku? Na pewno plaże. Całe wybrzeże jest podzielone na dwie części przez rzekę Wieprzę. We wschodniej części Darłówka znajduje się plaża częściowo oddzielona od morza kamieniami. Na tej plaży mieści się boisko do gry w piłkę oraz dmuchane zjeżdżalnie. W zachodniej części Darłówka jest plaża pokryta piaskiem, dużo większa od wschodniej. Na niej jest bezpośredni dostęp do morza. Na zachodniej plaży można wypożyczyć sprzęt wodny lub przejechać się na dmuchanym bananie.

Jeżeli już spędzimy dostateczną ilość czasu na plaży, to warto wybrać się na spacer po Darłówku. Znajduje się tu Fontanna-Pomnik Rybaka, która powstała w 1919 roku. Posąg rybaka jest na szczycie centralnego cokołu. Zaprojektował go niemiecki artysta Wilhelm Gross. Na reliefach są rzeźby przedstawiające robotników przy pracy, sceny z początków miasta, pastwiska miejskie oraz hanzeatycki żaglowiec. Kolejną atrakcją Darłówka jest Pomnik na cześć ofiar tragedii w Smoleńsku. Pomnik upamiętnia również zbrodnię katyńską. Został odsłonięty w 2010 roku. Znajduje się przy kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku. Na murze za pomnikiem zostały umieszczone pamiątkowe tablice. Są one poświęcone Przemysławowi Gosiewskiemu i oficerowi BOR-u Pawłowi Krajewskiemu, członkom Komitetu Honorowego Rajdu Katyńskiego.
Żeby oderwać się od historii i mieć trochę rozrywki, warto wybrać się na Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa "Darłowski Dorsz". Zawody są bardzo ciekawe. Przyciągają wielu turystów, nie tylko miłośników wędkarstwa. Rywalizacja polega na tym, kto złowi większą ilość dorszy na pełnym morzu. Nagrody otrzymują również ci, którzy złapią największe okazy. Darłówko powoli staje się mekką wędkarzy.

W Darłówku spędzenie jednego dnia, to zdecydowanie za mało. Dlatego warto wcześniej zarezerwować sobie tu nocleg, baza noclegowa w Darłówku jest dobrze rozlokowana i dosyć tania. Latem można wynająć domek letniskowy lub rozbić namiot na kempingu. Zimą swoimi ofertami kuszą hotele, apartamenty i pensjonaty o wysokim standardzie. W Darłówku można nabrać sił o każdej porze roku. Morze jest przepiękne nawet gdy nie można się w nim kąpać.

PRZYDATNE ODNOŚNIKI

  • Chałupy
  • Darłówko
  • Międzyzdroje