jakuszyc.pl

JAK USZYĆ FILCOWE ZAJĄCZKI (WYKRÓJ)

Ozdoby wielkanocne z filcu to świetna zabawa dla całej rodziny. Filc daje nam masę możliwości – jest kolorowy i łatwy w użyciu. Wystarczy wycinać i kleić!

POTRZEBNE MATERIAŁY:
– kolorowe arkusze filcu o różnych grubościach;
– wydrukowane szablony;
– nici w podobnym lub kontrastowym do filcu kolorze;
– nożyczki, coś do odrysowywania, szpilki;
– klej (kropelka lub magic);
– plastikowe oczy;
– igłę lub maszynę do szycia.

I. Królik-osłonka na jajko
Krok 1.
Drukujemy szablon i wycinamy elementy.  Szablon posłuży nam też do robienia drugiego królika. Szablon jest idealny do wydruku na formacie A4, można go też powiększyć lub pomniejszyć wedle uznania. Przy wydruku na A4 średnica królika-osłonki to 15-16 cm, czyli nadaje się na duże jajko.

POBIERZ SZABLON
Krok 2.
Aby zrobić pierwszego królika-osłonkę na jajko, na złożonym kawałku filcu odrysowujemy odpowiedni szablon, spinamy szpilkami te dwie warstwy filcu, aby równo się nam wycięło. Wycinamy.

fot.2
Krok 3.
Przeszywamy brzegi ? ręcznie lub na maszynie. Ja robiłam ręcznie. Czasem w kolorze filcu, czasem w kolorze kontrastowym. Jeśli nasz filc jest zbyt wiotki to możemy lekko wypchać uszy i głowę królika za pomocą wypełnienia, nasz królik będzie wyglądał wtedy przestrzennie nie tylko w dolnej części 😉

fot.3
Krok 4.
Rysujemy królikowi wąsy lub wyszywamy. Przyklejamy kropelką oczy.

II. Królik-stojak na jajko
Krok 1.
Drukujemy i wycinamy szablon (dostępny w pierwszym punkcie). Wycinamy środek szablonu w kształcie elipsy. Nacinamy łapki. Osobno wycinamy uszy.
Krok 2.
Przyklejamy brzuszek królika i główkę, zawijając końce szablonu do środka ? jak na poniższych zdjęciach. Z tyłu głowy królika przyklejamy uszy. Jeśli nie mamy wystarczająco grubego filcu, to możemy z tyłu podkleić wykałaczkę i pokryć ją dodatkową warstwą filcu. Możemy też użyć tekturki.

fot.4
A oto efekt końcowy:

fot.5 ikona
Z szablonów możemy też zrobić ozdoby na patyczkach (wykałaczkach). Możemy użyć szablonu pisanki, który ozdobimy kolorowym filcem. Głowa królika z pierwszego szablonu też będzie ciekawą i wesołą ozdobą patyczka – zwłaszcza z dużymi oczami :).

 

Autor: Cath

www.lavenderandrosestories.blogspot.com

Podoba Ci się? Podziel się linkiem!
  • Facebook
  • Śledzik
  • Twitter
  • Blip
  • email
  • RSS

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *